Logo

Competition

Start Fitness North East Harrier League - Aykley Heads

Date - Sat, Nov 17th 2018.

Cross Country for most age groups including U11, U13, U15, U17, U20, Seniors and Veterans


53 Results

 Isabel 15th 5 mins 58 secs  
 Mia 45th 7 mins 7 secs  
 Kate 46th 7 mins 8 secs  
 Jacob Waterston20th 5 mins 42 secs Jacob was running as an U11 
 Rhys 21st 22 mins 48 secs Rhys ran in an incomplete U17 team  
 Jak 24th 15 mins 43 secs Jak was 1st counter in the U13 team which was placed 5th 
 Joe 25th 15 mins 45 secs Joe was 2nd counter in the U13 team which was placed 5th  
 Cameron 27th 23 mins 29 secs Cameron ran from the fast pack in an actual time of 20min39sec in an incomplete U17 team  
 Harry 32nd 16 mins 3 secs Harry was 3rd counter for the U13 team which was placed 5th, running from the fast pack in an actual time of 14min23sec 
 Leon 38th 6 mins 1 secs Leon was running as an U11 
 Dillon 40th 15 mins 24 secs Dillon ran from the fast pack in an actual time of 13min44sec in an incomplete U15 team  
 Ben 51st 16 mins 49 secs Ben ran from the fast pack in an actual time of 15min09sec in an incomplete U13 team 
 Adam 56th 17 mins 38 secs Adam ran in an incomplete U15 team  
 Rohan 58th 7 mins 16 secs Rohan was running as an U11 
 William 44th 6 mins 6 secs  
 Matthew 52nd 6 mins 25 secs  
 Joshua 57th 7 mins 3 secs  
 Sarah Knight12th 25 mins 15 secs Sarah was 1st counter for the U17/20 team which was placed 6th, running from the fast pack in an actual time of 22min25sec  
 Hayley Dobinson17th 25 mins 31 secs Hayley was 2nd counter for the U17/20 team which was placed 6th 
 Lydia 25th 26 mins 9 secs Lydia was 3rd counter for the U17/20 team which was placed 6th 
 Eve Quinn29th 26 mins 46 secs Eve ran from the fast pack in an actual time of 23min56sec in an incomplete U17/20 team  
 Katie 30th 16 mins 58 secs Katie was 1st counter in the U15 team which was placed 11th  
 Evie 45th 18 mins 1 secs Evie was 2nd counter for the U15 team which was placed 11th, running from the fast pack in an actual time of 16min21sec  
 Ellie 48th 7 mins 12 secs Ellie was competing as an U11 
 Sophie 52nd 19 mins 19 secs Evie was 3rd counter for the U15 team which was placed 11th  
 Jenna Wilkinson10th 32 mins 49 secs Jenna was 1st counter for the Senior team which was placed 6th, running from the medium pack in an actual time of 30min04sec  
  21st 33 mins 39 secs Alice was 2nd counter for the Senior team which was placed 6th, running from the fast pack in an actual time of 28min24sec  
 Nicole Hufton46th 34 mins 35 secs Nicole was 3rd counter for the Senior team which was placed 6th, running from the medium pack in an actual time of 31min50sec  
 Amy Callaghan87th 35 mins 33 secs Amy was last counter for the Senior team which was placed 6th, running from the medium pack in an actual time of 32min48sec  
 Judith Thirlwell116th 36 mins 1 secs Judith was 1st counter for the Senior B team which finished 18th, running from the medium pack in an actual time of 33min16sec  
 Allyson McCourt141st 36 mins 42 secs Allyson was 2nd counter for the Senior B team which finished 18th 
 Paula Goodson155th 36 mins 53 secs Paula was 3rd counter for the Senior B team which finished 18th, running from the medium pack in an actual time of 34min08sec  
 Maria Davis176th 37 mins 17 secs Maria was last counter for the Senior B team which finished 18th 
 Judith Shotton232nd 38 mins 24 secs Judith ran in the incomplete Senior C team  
 Doreen Dickinson259th 39 mins 10 secs Doreen ran in the incomplete Senior C team  
 Lucie Rowell (nee Forster)320th 41 mins 51 secs Lucie ran in the incomplete Senior C team  
 Craig Gunn 3rd 38 mins 23 secs Craig was 1st counter for the Senior A team which finished 3rd 
 Steve Rankin10th 40 mins 27 secs Steve was 2nd counter for the Senior A team which finished 3rd 
 Ian Dixon22nd 41 mins 16 secs Ian was 3rd counter for the Senior A team which finished 3rd, running from the fast pack in an actual time of 36min01sec  
 Steve McMahon53rd 42 mins 28 secs Steve was 4th counter for the Senior A team which finished 3rd, running from the medium pack in an actual time of 39min53sec  
 Keith Mwashita62nd 42 mins 47 secs Keith was 5th counter for the Senior A team which finished 3rd 
 Paul Redman77th 42 mins 58 secs Paul was last counter for the Senior A team which finished 3rd 
 Darren Stoker118th 43 mins 34 secs Darren was 1st counter for the Senior B team which finished 17th 
 Steven Gordon220th 44 mins 58 secs Steven was 2nd counter for the Senior B team which finished 17th, running from the medium pack in an actual time of 42min23sec  
 Ed Sweeney245th 45 mins 19 secs Ed was 3rd counter for the Senior B team which finished 17th 
 David Lash292nd 46 mins 14 secs David was 4th counter for the Senior B team which finished 17th 
 Allan McManus303rd 46 mins 30 secs Allan was 5th counter for the Senior B team which finished 17th 
 Aidan Lowthian328th 47 mins 29 secs Aidan was last counter for the Senior B team which finished 17th 
 Dale Wilkinson339th 47 mins 50 secs Dale was 1st counter for the incomplete Senior C team 
 Chris Davison354th 48 mins 15 secs Chris was 2nd counter for the incomplete Senior C team 
 Peter Shaw360th 48 mins 25 secs Peter was 3rd counter for the incomplete Senior C team 
 Shaun Bagley417th 50 mins 21 secs Shaun was 4th counter for the incomplete Senior C team 
 Barry Marlee419th 50 mins 22 secs Barry was 5th counter for the incomplete Senior C team 

Recent Competitions