Logo

Competition

Start Fitness North East Harrier League - Alnwick Castle

Date - Sat, Feb 29th 2020.

Cross Country for most age groups including U11, U13, U15, U17, U20, Seniors and Veterans


39 Results

 Isabel 6th 4 mins 45 secs Isabel ran as an U11  
 Lydia 22nd 23 mins 16 secs Lydia ran in an incomplete U15/U17 team from the slow pack  
 Alexander 4th 16 mins 57 secs Alexander was first counter, from the slow pack, for the U17 team which finished 3rd 
 Rhys 8th 17 mins 8 secs Rhys was second counter, from the slow pack, for the U17 team which finished 3rd 
 Jacob Waterston9th 17 mins 4 secs Jacob ran in an incomplete U13 team from the slow pack 
 Jak 11th 15 mins 47 secs Jak was first counter, from the slow pack, for the U15 team which finished 4th 
 Dillon 15th 15 mins 57 secs Dillon was second counter, from the fast pack with a personal time of 14min17sec, for the U15 team which finished 4th  
 Cameron 24th 19 mins 2 secs Cameron was third counter, from the fast pack with a personal time of 16min32sec, for the U17 team which finished 3rd  
 Joe 26th 18 mins 26 secs Joe ran as an U13 in an incomplete team from the fast pack in a personal time of 16min46sec 
 Benjamin 34th 17 mins 45 secs Ben was first counter, from the slow pack, for the U15 B team 
 Brandon 36th 18 mins 24 secs Brandon was second counter, from the slow pack, for the U15 B team 
 Sean 41st 21 mins 30 secs Sean was third counter, from the slow pack, for the U15 B team 
 Samuel 30th 4 mins 50 secs Ben ran as an U11  
 Michelle O'Neill141st 42 mins 11 secs Michelle was first counter, from the slow pack, for the Senior Women's team which finished 9th  
 Vikki Cotton154th 42 mins 39 secs Vikki was second counter, from the medium pack with a personal time of 40min19sec, for the Senior Women's team which finished 9th  
 Doreen Dickinson164th 43 mins 11 secs Doreen was third counter, from the slow pack, for the Senior Women's team which finished 9th  
 Nicola Whitman192nd 44 mins 26 secs Nicola was fourth counter, from the slow pack, for the Senior Women's team which finished 9th  
 Maria Davis225th 46 mins 53 secs Maria ran in an incomplete Senior Women's team from the slow pack  
 Robyn Townsend244th 49 mins 28 secs Robyn ran in an incomplete Senior Women's team from the slow pack  
 Nathan Reed 3rd 43 mins 5 secs Nathan was first counter, from the slow pack, for the victorious Senior Men's team  
 Michael Edwards4th 43 mins 42 secs Michael was second counter, from the slow pack, for the victorious Senior Men's team  
 Chris Jackson12th 46 mins 22 secs Chris was third counter, from the medium pack with a personal time of 43min52sec, for the victorious Senior Men's team 
 Steve Rankin13th 46 mins 26 secs Steve was fourth counter, from the fast pack with a personal time of 41min26sec, for the victorious Senior Men's team 
 Craig Gunn29th 47 mins 32 secs Craig was fifth counter, from the fast pack with a personal time of 42min32sec, for the victorious Senior Men's team 
 Michael Laws37th 47 mins 58 secs Michael was sixth counter, from the medium pack with a personal time of 45min28sec, for the victorious Senior Men's team 
 Sam Thurlbeck45th 48 mins 24 secs Sam was first counter, from the medium pack with a personal time of 45min54sec, for the Senior Men's B team 
 David Lash64th 49 mins 12 secs David was second counter, from the slow pack, for the Senior Men's B team 
 Darren Fletcher69th 49 mins 22 secs Darren was third counter, from the slow pack, for the Senior Men's B team 
 David Wilkinson121st 51 mins 6 secs David was fourth counter, from the medium pack with a personal time of 48min36sec, for the Senior Men's B team 
 Graeme Pullan135th 51 mins 51 secs Graeme was fifth counter, from the medium pack with a personal time of 49min21sec, for the Senior Men's B team 
 Ed Sweeney141st 52 mins 0 secs Ed was sixth counter, from the slow pack, for the Senior Men's B team 
 Paul Redman157th 52 mins 41 secs Paul was first counter, from the slow pack, for the Senior Men's C team 
 Paul Merrison168th 53 mins 0 secs Paul was second counter, from the medium pack with a personal time of 50min30sec, for the Senior Men's C team 
 Allan McManus193rd 54 mins 1 secs Allan was third counter, from the slow pack, for the Senior Men's C team 
 Dale Wilkinson197th 54 mins 15 secs Dale was fourth counter, from the slow pack, for the Senior Men's C team 
 Dean Phillips222nd 55 mins 55 secs Dean was fifth counter, from the slow pack, for the Senior Men's C team 
 Shaun Bagley283rd 1 hr 0 mins 49 secs Shaun was sixth counter, from the slow pack, for the Senior Men's C team 
 Tony Allinson295th 1 hr 2 mins 14 secs Tony ran in an incomplete Senior Men's team from the slow pack  
 Lee Colman338th 1 hr 10 mins 57 secs Lee ran in an incomplete Senior Men's team from the slow pack  

Recent Competitions